Efektowne ✅podłogi z płytek ceramicznych do salonu. Jak❓

Efektowne ✅podłogi z płytek ceramicznych do salonu. Jak❓


Salon jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Należy zatem urządzić go ze smakiem oraz z bardzo dobrej jakości materiałów. Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak wykończyć podłogi w salonie, mamy kilka propozycji. Wszystkie one uwzględniają użycie najtrwalszych materiałów, łatwych do utrzymania czystości i współpracujących z ogrzewaniem podłogowych. Mowa oczywiście o płytkach ceramicznych i gresowych.

Podłoga elegancka i stonowana z płytek rektyfikowanych

Nasza pierwsza inspiracja odnosi się do salonu utrzymanego w duchu chłodnej elegancji. Taki salon jest w stonowanych kolorach i zachwyca minimalizmem oraz praktycznością wyposażenia. Do takich miejsc najlepiej nadaje się podłoga z dużych płytek rektyfikowanych szkliwionych. Po pierwsze, materiał ten może być układany na styk, z zachowaniem bardzo niewielkich spoin do 1 mm, niewidocznych gołym okiem. Po drugie, duża ilość wzorów płytek i kolorów, pozwala uzyskać naprawdę oryginalny efekt. Szczególnie jeśli połączymy kilka rozmiarów płytek rektyfikowanych, tworząc z nich oryginalną mozaikę.

Stylowa podłoga z wzorem marokańskim

Nasza druga propozycja nawiązuje do egzotyki, a dokładnie do Maroko i jego kultury. W sprzedaży jest coraz większa liczba płytek ceramicznych dekorowanych wzorem marokańskim. Jest on bardzo charakterystyczny i łatwy do rozpoznania. Składa się między innymi z koniczyn, motywów arabeski i kwiatów. Płytki marokańskie mogą występować w kolorze, ale najczęściej są to płytki biało czarne. Uzyskana dzięki nim podłoga może być punktem wyjścia do dalszego dekorowania salonu w tym stylu, wykorzystując meble z drewna egzotycznego i inne ozdoby.

Podłoga w salonie w stylu egzotycznym

Myślisz o tym jak przemycić trochę egzotyki do swojego salonu? Podobają Ci się arabskie klimaty, rodem z Maroko, Tunezji, Egiptu lub Turcji? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka propozycji, z których warto skorzystać. Opierają się one na wykorzystaniu autorskich kolekcji płytek ceramicznych, które w swojej ofercie posiadają najwięksi producenci.

Styl marokański w płytkach ceramicznych

Pierwsza propozycja to wykorzystanie pięknych płytek dekorowanych motywem marokańskim. Wykorzystuje on charakterystyczną koniczynę, przez niektóre osoby postrzeganą jako krzyż. Płytki marokańskie mają zazwyczaj niewielkie rozmiary, ale można je również odnaleźć w większych formatach. Wówczas na powierzchni mogą znajdować się przetłoczenia imitujące fugę i mające sprawiać wrażenie, że jedna płytka jest zbudowana z czterech. Na płytkach marokańskich odnajdziemy zazwyczaj dwa podstawowe kolory: biały i czarny. Jeśli jednak dobrze poszukamy, znaleźć można bardziej zdobione płytki z trzema lub większą liczbą kolorów.

Jak układać marokański wzór na podłodze?

Jest kilka możliwości, aby uzyskać efektownie wyglądająca podłogę w stylu marokańskim. Na całej powierzchni podłogi możemy układać ten sam wzór płytek, jedna obok drugiej. Można również zdecydować się na śmielsze rozwiązanie, którym będzie ułożenie dekoracyjnej mozaiki. W tym celu należy wybrać kilka wzorów płytek marokańskich i układać je obok siebie w określonym porządku lub… z przypadkową kolejnością. Coraz większa liczba producentów udostępnia na swoich stronach specjalne kreatory, pozwalające szybko i łatwo tworzyć wzory mozaiki podłogowej, z wykorzystaniem produkowanych przez siebie wzorów płytek. Warto z tego rozwiązania skorzystać nie tylko po to, aby zobaczyć efekt gotowej podłogi przed jej ukończeniem, ale również by  dokładnie oszacować ilość potrzebnych materiałów z poszczególnych wzorów ceramiki podłogowej.